Taze öğütülmüş, özel amlajında Halis Türk Kahvesi...

Net: 100 Gr

Ürünlerimiz Gıda  Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından onaylıdır.


Yapımı:

1. Adım
Öncelikle, kaç fincan kahve pişirecekseniz o kadar fincan soğuk suyu cezveye koyun. Suyun soğuk ve kaliteli olması (mümkünse musluk suyu kullanmayın, klor kahvenin tadını bozacaktır) lezzetli kahve yapmanız açısından önemli.

2. Adım
Eğer istiyorsanız cezvenize şeker ilave etmenin zamanı. Şekerli kahve için 2 çay kaşığı ya da 2 adet kesme şeker ekleyin.

3. Adım
Şimdi de kahve ekleme vakti. Her bir fincan için 2 dolu dolu çay kaşığı (yaklaşık 5 gram kadar) kahve koyun ve tüm malzemeleri hafifçe karıştırın.

4. Adım
Kahvenizi düşük ateşte ısıtmaya başlayın. Çok dikkatli olun, çünkü kahve bir anda köpürüp cezvenizden taşabilir! Ki sonrasında ocağı temizlemek zahmetli olabilir! :) Kahve pişerken karışıtırıp karıştırmamak tarzınıza kalmış. Her ikisi de olur.

5. Adım
Kahve hafif köpürdükçe üzerinde biriken köpüğü kaşıkla alıp fincanlara pay edin. Bu köpürtme-köpüğü fincanlara alma-tekrar köpürtme olayını 3 kez tekrarlayıp sonunda kahveyi fincanlara boşaltın. Unutmayın, kahveyi asla tam olarak kaynatmamalısınız. Aksi takdirde kahvenin içindeki yağ asitleri buharlaşacağı için acımsız ve lezzetsiz bir kahve elde edersiniz.

6. Adım
Evet, hepsi bu kadardı işte! Lezzetli, bol köpüklü bir Türk kahvesi yaptınız bile... Şimdi oturup ağız tadıyla kahvenizi içebilirsiniz. Unutmadan, kahvenin yanında su ikram edilmesi adetten olup; bu su, kahveden hemen önce içilir ki ağızda var olan diğer tadlar silinsin ve kahvenin tadı mümkün mertebe daha çok alınabilsin!


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Türk Kahvesi 100 Gr

  • 4,50TL


Benzer Ürünler

Espresso Kahve 'Kosta Rika' 500 Gr

Espresso Kahve 'Kosta Rika' 500 Gr

Dünyanın en “temiz içimli” kahvesi olarak bilinen Kosta Rika kahvesi, küçük yüzölçümüne göre büyü..

75,00TL

Etiketler: türk kahvesi