Soğuk Sıkım Aspir yağı

Vücutta antioksidan etki gösterir, cilt ve hücre yaşlanmasına, kanserli hücre oluşumuna yol açan serbest radikallerle savaşır.
Anti-aging etki göstererek yaşlanmayı önler.
Sindirim sisteminin fonksiyonlarını destekler, ishal, kabızlık gibi sorunları önler.
Metabolizmayı hızlandırır. Böylece Tip 2 Diyabeti önler.
Vücutta yağ depolanmasını önler, var olan yağların daha hızlı yakılmasına yardım eder.
Hamilelik döneminde alınan kilolardan dolayı oluşan cilt çatlaklarının hızla kapanmasını sağlar.
Cildi nemlendirir, kurumayı önler ve bu sayede cilt kırışıklıkları, cilt yaşlanması da gecikir.
Antibakteriyel özelliği bilimsel olarak kanıtlanmış olan aspir yağı, vücutta enfeksiyon, iltihap oluşumunu, mikrobik rahatsızlıkları önler. Bakteriyel kaynaklı kemik hasarlarını önlemeye yardımcı olur.
Damar sertleşmesini önleyici özelliktedir.
Kötü kolesterolün düşürülmesine yardım eder.
Kan şekerini dengeler.
Günlük 1 çay kaşığı aspir yağı tüketimi kalp ve damar sağlığını destekler.
Adet döneminin, adet kanamasının düzenlenmesine, ağrıların azalmasına yardım eder.
Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara ve enfeksiyonlara yakalanma riskini azaltır.
Antioksidan etkili bir yağ olduğu için vücutta kanserli hücre oluşumunu önler, var olanların da etkisini azaltır. Bu bağlamda öncelikle prostat ve göğüs kanseri olmak üzere pek çok kanser türü önlenebilir.
Vücuttaki yağ dokusunun erimesini, enerji olarak kullanılmasını sağlar.
Düzenli kullanımda kas dokusunu ve kas kütlesini korur.

Aspir yağı, kalp dostudur!

Aspir yağının bolca Omega 3 ve 6 içerdiğinden bahsettik. İşte tam da bu bağlamda kalbin ihtiyaç duyduğu yağ asitleri aspir yağında mevcut. Bununla birlikte linoleik asit bakımından da zengin olan aspir yağı; ateroskleroz, felç ve kalp krizi riskini azaltır. Zira kolesterol ve kan şekerinin dengede kalmasını sağlayan aspir yağının kalp ve damar sağlığına iyi gelmesi de mantıklı.

Aspir yağı, kilo vermeye yardımcı olur!

Gereğinden fazla kilo almanın asıl sebebi metabolizmanın yavaş çalışması, sindirim sistemindeki fonksiyon bozuklukları ve kilo vermeyi engelleyen şeker hastalığıdır. İşte bu sebeple aspir yağının metabolizmayı hızlandırıcı, sindirim sistemini güçlendirici ve kan şekerini dengeleyici özelliği doğal olarak kilo verme sürecine yardım ediyor. Özellikle bolca bulunan Omega 6 yağ asitleri sayesinde vücutta yağ depolanmaz, hatta var olan yağlar daha hızlı yakılır. Özellikle sebzeli yemeklere ve salatalara 1 tatlı kaşığı ekleyerek tüketilen aspir yağı kilo vermeyi kolaylaştıracaktır.

Aspir yağı, E vitamini deposudur!

Baştan aşağı kadar sağlıklı bir vücut için E vitamini yönünden zengin gıdaları düzenli olarak tüketmek öneriliyor. Sağlıklı ve dökülmeyen saçlar, kırılmayan tırnaklar, canlı ve genç bir cilt, tıkır tıkır çalışan bir kalp ve daha fazlası kesinlikle E vitamini ihtiyacımızın karşılanmasına bağlı. Zira güneşin zararlı etkileri, sigara dumanı ve çevremizde bulunan diğer maddelerin cildimizde, iç ve dış organlarımızda oluşturacağı hasarı aspir yağı ile en aza indirebilmek mümkün. İşte tüm bunları hesaba katarak tam bir E vitamini deposu olan aspir yağının düzenli olarak tüketilmesi öneriliyor.

Aspir yağı, bağışıklık sistemini güçlendirir!

İçerdiği Omega 3 ve 6 yağ asitleri, faydalı vitaminler, mineraller sayesinde aspir yağı, vücudunu, organları, hücreleri dışarıdan gelen olumsuz etkenlere karşı korur, vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir. Güçlü bir bağışıklık sistemi demek, hastalıklardan korunmak demek olduğundan her yaştan birey için düzenli olarak aspir yağı tüketerek bağışıklık sistemini güçlendirmekte fayda var.

Aspir yağı, ruh sağlığını korur!

Sağlıklı bir vücuda sahip olabilmenin temeli aslında sağlıklı bir sinir, zihin sistemine sahip olmaktan geçiyor. Aspir yağı, vücuttaki serotonin hormonu seviyesini artırarak stres ve depresyon gibi ruh sağlığı bozuklukları önlemekte. Aspir yağının zihni rahatlattığı ve bu sebeple de uykusuzluk sorununu önleyebildiği biliniyor. Ayrıca zihnin daha dinç kalmasını, beynin konsantrasyon yeteneğinin artmasını sağlayarak ileriki yaşlarda karşılaşılan Alzheimer hastalığını engelleyebilir. Elbette bunun için yemeklerde, salatalarda düzenli olarak aspir yağı kullanmak ya da günde bir çay kaşığı aspir yağı içmeyi alışkanlık haline getirmek öneriliyor.

Aspir yağı nasıl kullanılır?

Aspir yağı hem dahili hem de harici kullanılabilen bir yağdır. Bu bakımdan zeytinyağı, badem yağı ve Hindistan cevizi gibi yağlara benzer. Cilt sorunlarını önlemek ya da tedavi etmek amaçlı kullanılacaksa cilde topikal olarak uygulanır. Bunun dışında pişmiş yemeklere 1 tatlı kaşığını geçmeyecek şekilde eklenebilir. Ancak aspir yağının kesinlikle ısıtılmaması gerektiğinden yemekler pişmeden önce değil, piştikten sonra katılmalıdır. Bunun yanında soğuk olarak tüketilen salatalara ve çorbalara rahatlıkla eklenebilir. Ayrıca yemeklerden önce günde bir çay kaşığı aspir yağı içerek de bu yağın mucizevi etkilerinden faydalanmak mümkün.

Aspir yağı tüketecek, kullanacak olanlara öneriler

Kesinlikle % 100 doğal bir yağ olduğu için önerilen doz aşılmadığı sürece aspir yağının herhangi bir zararı olmayacaktır.
Her hangi bir hastalığın tedavisi için ilaç kullananlar aspir yağı tüketimi öncesinde mutlaka doktora danışmalılar.
Her hangi bir cerrahi operasyon öncesinde aspir yağının kullanılması önerilmez. Zira aspir yağı kanın pıhtılaşmasını engelleyici özelliğe sahiptir.
Antikoagülanlar ve non – steroid anti enflamatuar ilaç kullananların aspir yağını tüketmeleri önerilir.
Bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara yol açabildiği için öncelikle çok küçük bir alanda ya da çok az miktarda denemekte fayda var.
Hamilelik döneminde aspir yağı kullanımı önerilmez.
Hipotansiyon (düşük kan basıncı) sorunu olan kişilerin aspir yağı tüketmemesi gerekiyor.
Aspir yağı tüketimi ilk başlandığı dönemde; geğirme, yumuşak dışkı, mide bulantısı, kusma, ishal gibi sorunlara yol açabilir.
Ayşe Tolga'nın sitesinden alıntıdır.

KULLANIMI: Soğuk sıkım Aspir yağı olmalıdır. Sabah GÜNDE 1-2 TATLI KAŞIĞINI GEÇMEMELİDİR.


#düzensizadet #adetdüzenleyici #kiloverme #kabızlık #hepsibahçeden#soğuksıkımaspiryağı

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Aspir Tohumu Yağı 250 ML

  • Marka: Botalife
  • Ürün Kodu: AS250
  • Stok Durumu: 5
  • 24,99TL
  • 17,50TL


Etiketler: düzensizadet, adetdüzenleyici, kiloverme, kabızlık, hepsibahçeden, soğuksıkımaspiryağı, hepsibahçeden, hepsibahceden